Swing Kursu Fenomen Dans Akademi – En Aktif Dans Kursu

Caz Ezgilerini Sevenler Buraya! – Fenomen Dans Akademi Swing Kursu

20. yüzyılın en popüler caz hareketlerinden olan Swing dansı, dönemin dans kimliğine hareket katarak milyonlarca genci peşinden sürüklemiştir. Cazın altın çağlarını yaşadığı dönemde ona bağlı olarak gelişen Swing, farklı bir kültürel değer olmasıyla da sizi kendine hayran bırakacak. Swing kursu ile hayata farklı bir açıdan bakacaksınız. Swing Kursu Fenomen Dans Akademi sizi cazın eğlenceli dünyasına sokacak.

“Yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklinde temposuyla hareketli danslardan olan Swing’i, Swing kursları ile alanında uzman eğitmenlerden öğrenerek kısa bir sürede usta dansçılara taş çıkaracak şekilde dans edeceksiniz. Özellikle erkeklerin kontrol ettiği Swing’te heyecanı ve hareketliliği bir arada yaşayacaksınız. Adana Fenomen Dans Akademi Swing dans kursu için kaydınızı hemen yaptırın…

Neden Swing Kursu? En Çok Tercih Edilen Swing Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Fenomen Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Swing kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Swing kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki swing kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede swing kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta swing kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

1930’lu Yılların Dansçıları, Haydi Sahneye! Swing Kursu Fenomen Dans Akademi!

Dört ölçülü adımlar, dönüşler, kaldırma ve koşmalarla dolu kıpır kıpır Swing dansını profesyonel olarak değil de sosyal amaçlı yapacaksanız. Adana Swing kursları ile bu dansı 4 – 6 aylık bir süreçte öğrenebilirsiniz. Swing kursu sizi bambaşka bir dünyanın içine alacak.

Eski dönem danslarının nostaljisini seviyorsanız ve zamanı geriye almak istiyorsanız, müzikleri ve modası ile Swing kursu tam size göre! Özel ve grup dersleri ile öğreneceğiniz Swing, keyifli bir sosyal dans olarak sizleri de büyüleyici atmosferine davet ediyor.

Elinizi çabuk tutun ve Çukurova Swing dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Swing Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Swing kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Fenomen Dans Akademi’den swing eğitimi alabilirsiniz.

Swing nasıl bir dans diyenler için Swing müziğinden sonra yaygınlaşan bu dans türünün 20.yy’da popüler bir nitelik kazandığını söyleyebiliriz. Genellikle çiftlerin birbirleriyle samimi bir şekilde dans etmesini gerektiren swing dansında müziğin türü ritmi ve figürleri belirleyebilmektedir. Dönüşlerin önemli bir detay olarak bilindiği dansta Lindy Hop türü tercih edilebilmektedir. Fenomen Dans Akademi Swing kursu eğitmenleriniz bu dansın kültürünü size anlatacaklardır.

Swing dansı zor mu sorusu kursa başlamak isteyen herkesin aklındadır. Swing öğrenmenin en pratik yöntemlerinden biri de dans kursunda verilen eğitim sürecine öncelik tanımanız olacaktır. Seri hareketlere dayalı bir dans olması nedeniyle ayak ve el figürlerini ön plana çıkaran swingin kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zorluk derecesi değişebilmektedir. Swing kursları ilk olarak temel eğitimden başladıkları için sizi zorlamayacaklardır.

Swing dansında kendinizi geliştirmek istiyorsanız grup derslerine katılmalı, figürlerinizi tekrar etmeli ve partnerinizle birlikte çalışmalarınızı tekrar etmelisiniz. Dansı zorlaştıran hareket ve dönüşler swing kursu sırasında yapacağınız alıştırmalarla pratik bir anlam kazanacaktır. Vücudunuzu bu dansa adapte etmeniz halinde dansın zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Neler öğreneceksiniz ve nasıl uygulayacaksınız sorularını ise Fenomen Dans Akademi swing kursu eğitmenlerimize sorabilirsiniz.

Swing kursları için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan dans severin katılım gerçekleştirebileceği kurslarda öğrenciler için de farklı koreografiler hazırlanabilmekte, dansın tekniklerinin öğretildiği sınıflar oluşturulabilmektedir. Bazı kurslarda üniversite ve lise öğrencileri için cazip indirimler de bulunabilmektedir.

Swing kursunun amacı yarışmalarda veya festivallerde dansı tüm teknikleriyle başarıyla uygulayabilmeniz ve olumlu sonuçlar elde edebilmenizdir. Swing dansına meraklı olan herkesin katılım gösterebileceği Swing kursu süresince size verilen eğitim kadar dansa hakim olabilmenizi sağlayan bireysel çalışmalar da önem taşımaktadır.

Büyük orkestraların dansı olarak bilinen swingin nasıl bir dans olduğunu öğrenme sürecinin ardından kendinizi geliştireceğinizi fark edeceksiniz.

Çiftlerin eğlenceyi ve uyumu temsil ettikleri dansta hareketler kadar swing kıyafetleri de önem taşımaktadır.

Vücudu sıkmayan, hareketleri zorlaştırmayan elbiselerin tercih edildiği swing dansında rahat bir ceket ve gömlek ile ayak bileğini sıkmayan ayakkabılar tarzınızı tamamlayabilmektedir.

Kadınlar yazlık formuna veya sahne atmosferine uygun parlak, simli elbiseler, puantiye detaylı tasarımlar, rahat ayakkabılar ve döneme ait geniş etekli kıyafetlere de öncelik tanıyabilmektedir. Adana Swing kursları boyunca da katılımcılardan rahat kıyafetler giymeleri istenmektedir. Swing kıyafetleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitmenlerinize danışabilirsiniz.

Her dansta olduğu gibi, temel hareketler, dönüşler ve duruş tekniklerine dayanan swing, kadınlar ve erkekler için farklı figürler içermektedir. Swing kursu sırasında partnerinizle birlikte yapabileceğiniz dönüşler, ritme uygun olarak uygulamanız gereken ayak hareketleri ve duruş biçimleri gibi öncelik gerektiren eğitim süreçlerinden geçebilirsiniz.

Swing dansını profesyonel anlamda öğrenmek istiyorsanız ritme ayak uydurma yeterliliğinizi geliştirmeli, pratik yapmalı ve alıştırmalarınızı tekrar etmelisiniz. Hareketli bir dans olması nedeniyle çift halinde dans edecek kişiler arasındaki uyumun yüksek olması esasına dayanan kurs kapsamında el ve kol hareketlerinizi nasıl kullanacağınız üzerine pratik yapmalısınız.

Yaş sınırı olmayan swing kursları için dilerseniz özel dersler de alabilirsiniz.

En Popüler Swing Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Fenomen Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Swing, çok eğlenceli bir dans ve kendinizi geliştirmek için tavsiye edilen swing kursu arıyorsanız  Dans Akademi bu dansın merkezi. Eğitmenleri çok ilgili ve sevgi dolular. Zor hareketleri büyük bir sabırla öğretiyorlar. Eğitmenlerimize teşekkürler.

  Deniz Tülay Yanık
 • Swing benim çok merak ettiğim bir danstı. En çok tavsiye edilen swing kursu Dans Akademi eğitmenleri sayesinde 3 ayda bu dansı öğrendim. Hala severek yapıyorum. Teşekkürler herkese.

  Zeynep Temiz
En İyi Çukurova Dans Kursu - Fenomen Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor?

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle de tercih edilen Dans Kursu Çukurova Dans Akademi, Adana’nın her semtindeki dans tutkunlarının uğrak noktasıdır. Çukurova dans kursunu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar:

 • Yüzüncüyıl
 • Esentepe
 • Toros
 • Gökkuyu
 • Aladağ
 • Ceyhan
 • Karataş
 • Seyhan
 • Yüreğir
 • İmamoğlu

Çukurova dans kursu, Adana’nın her semtinden öğrencilerine eğitim vermektedir. Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Dans Kursları Çukurova tam size göre!