Rueda Kursu Fenomen Dans Akademi – En Aktif Dans Kursu

Haydi Çember Dansına! – Fenomen Dans Akademi Rueda Kursu

1950’lerin sonunda popüler olan Rueda, çember şeklini alan bir grubun yaptığı karışık ama eğlenceli bir dans. Rueda dans kursları bu geleneksel dansı sevenleriyle buluşturuyor. Rueda kursu ile gruptaki liderin el işaretiyle ya da yapılacak hareketi söylemesiyle başlayan bu eğlenceli dansta grup olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Minimum 2 çiftle yapılan Rueda, Salsa figürlerini andıran hareketleriyle Latin ezgilerinin havasını sınırsızca solumanızı sağlayacak Rueda kursları unutulmaz bir deneyim olacak. Fenomen Dans Akademi Rueda kursu ile hem sosyalleşecek hem de kendinizi geliştireceksiniz.

Neden Rueda Kursu? En Çok Tercih Edilen Rueda Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Fenomen Dans Akademi?
%100 Öğrenme Garantisi

Rueda kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Rueda kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki rueda kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede rueda kursu Dans Akademi.

Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta rueda kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

Arkadaş Grubunuzu Toplayın, Rueda’ya Gidiyoruz! Rueda Kursu Fenomen Dans Akademi!

Salsa müziği ve figürleriyle yapılan Rueda dansı, daha önce Salsa yapanlar için çok kolay öğrenilecek bir dans. Birden fazla çiftin sahnede uyumla dans etmesini sağlayan Rueda’yı 3 – 6 ayda Rueda kursları ile iyi düzeyde öğrenebilirsiniz. Ancak daha önce Salsa yapmanızda yarar var. Adana Rueda kursları size bu imkanı sunacaktır.

Daire şeklinde ve grup liderinin komutuyla yapılan Rueda dansı, partnerlerin değiştirilmesi, birlikte yapılan dönüşleri ile görsel bir şölen sunar. Özel derslerle arkadaş grupları için de verilen Rueda kursu, düğün günlerinin de vazgeçilmez eğlencesi olmaya aday!

Elinizi çabuk tutun ve Çukurova Rueda dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Rueda Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Rueda kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Fenomen Dans Akademi’den rueda eğitimi alabilirsiniz.

Fenomen Dans Akademi Çukurova Rueda kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir. Rueda kursu fiyatları hakkında daha iyi bilgi almak için Dans Akademi kurs merkezlerini arayabilirsiniz.

Rueda dansı salsada yer alan pek çok tekniği barındıran kapsamlı bir dans türüdür. Adios, Bola, Dame, Enchufla, Siete gibi başlıca tekniklerin yer aldığı rueda dansı, gruplar halinde gerçekleştirilerek zengin bir görsel şölene dönüşmektedir.

Özellikle çiftlerin ayak hareketlerinin ve partner değişme tekniklerinin ön planda olduğu rueda dansında hızlı bir ritim tercih edilmektedir. Yuvarlak bir çember oluşturarak eğlenceli hale getirilen dans seri figürlere dayanmaktadır. Bu figürler rueda kursu kapsamında çiftlere öğretilmekle birlikte komplike tekniklerden oluşmamaktadır. Rueda dansı nasıl yapılır sorunuza daha detaylı cevap almak isterseniz rueda kursu merkezlerini arayabilirsiniz.

Rueda dansının kendine has kıyafetleri bulunmamakla birlikte koreografilere göre çiftler arasında uyumu arttıracak tasarımlar da tercih edilebilmektedir.

Özellikle uçuşan etekler ve topuklu ayakkabılarla gerçekleştirilen dansta erkekler hasır şapkalar, ince gömlekler ve klasik pantolonlarla dansın ruhuna hitap edebilmektedir. Tercihinize göre salsa kıyafetleriyle de dansa katılım gerçekleştirebilirsiniz. Rueda kursu eğitmenleriniz hangi kıyafetleri giymeniz gerektiğini size söyleyeceklerdir.

Rueda dansında herhangi bir kriter bulunmuyor. Dansa hevesli olan, rueda de casino kültürünü öğrenmek isteyen herkesin katılım gösterebileceği dansın yaş sınırı da bulunmamaktadır. Kişisel yatkınlıklara bağlı olarak minimum 1 maksimum 2 aylık süreçlerde öğretilebilen dans için rueda kursları temel ve ileri dersler hazırlamaktadır.

Rueda nasıl bir dans diye düşünenler için Rueda’nın 5/8 ve 5/4’lük ritimlerle yapıldığını söyleyebiliriz. Rueda dansı bir toplum dansı olarak da bilinmektedir. Geniş kitlelere hitap eden, genellikle gazinolarda ve büyük meydanlarda gerçekleştirilen dansı komutalarıyla yöneten bir yönetici bulunmaktadır.

Pek çok ülkede yapılan bir dans türü olsa da ABD ve Küba’da yaygınlaşmıştır. 10’un üzerinde çiftin aynı anda yapabileceği bir dans olması ruedaya farklı bir anlam kazandırmıştır. İngilizce ve İspanyolca’dan aldığı figür isimleri salsa ile eş değer özellikler göstermektedir. İç içe geçen halkalar, kol ve ayak figürleri ile zenginleştirilen dans günümüzde eskisi kadar rağbet görmemektedir. Fenomen Dans Akademi rueda kursu kapsamında bu eğitimi meraklıları ile kavuşturmaktadır.

En Popüler Rueda Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Fenomen Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Arkadaşlarımızla birlikte şov yapmak istediğimiz için düğün dansımızda Rueda’yı seçtik. Eğitimler oldukça eğlenceli geçti. Hatta bazı arkadaşlarımız derslerden sonra da farklı kurslar almaya devam ettiler. Rueda kursu önerisi isterseniz dans akademiyi öneririm.

  Gönül Mete
 • Rueda’yı bir arkadaşım vasıtasıyla duydum. Şubelerinizden birinde eğitim aldık. Diğer arkadaşlarımızı da gruba dahil ederek bu eğlenceli dansı yapmaya halen devam ediyoruz. Rueda kursu önerileri arasında bence mutlaka dans akademiye şans vermelisiniz.

  Hatice Erdem
En İyi Çukurova Dans Kursu - Fenomen Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor?

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle de tercih edilen Dans Kursu Çukurova Dans Akademi, Adana’nın her semtindeki dans tutkunlarının uğrak noktasıdır. Çukurova dans kursunu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar:

 • Yüzüncüyıl
 • Esentepe
 • Toros
 • Gökkuyu
 • Aladağ
 • Ceyhan
 • Karataş
 • Seyhan
 • Yüreğir
 • İmamoğlu

Çukurova dans kursu, Adana’nın her semtinden öğrencilerine eğitim vermektedir. Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Dans Kursları Çukurova tam size göre!