Break Dans Kursu Fenomen Dans Akademi – En Aktif Dans Kursu

Sokak Danslarının Kralı! – Fenomen Dans Akademi Break Dans Kursu 

Hip hop’un bilinen en eski çeşidi olan Break Dans, karışık hareketleri, kendine özgü stili ve keyfinizi yerine getiren müzikleri ile eğlenceli bir dans. Hip hop, jazz, funk gibi müziklerle yapılan, doğallığın ve özgürlüğün ön planda olduğu Break Dans, sizi kendine bağlayacak! Fenomen Dans Akademi Break Dans kursu ile yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.

Break dans kursu Fenomen Dans Akademi sayesinde profesyonel eğitmenlerden Break Dansın temel adımlarını, kombinasyonlarını, duruş tekniklerini ve dönüşlerini öğrenerek başarılı bir dansçı olacaksınız. Dilediğiniz kura katılarak ya da özel derslerle bu hareketli dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans kursları kampanyalarını kaçırmayın…

Neden Break Dans Kursu? En Çok Tercih Edilen Break Dans Kursu

 • Daha mutlu ve enerjik olursun.
 • Sosyalleşir ve arkadaş edinirsiniz.
 • Kilo verdirir, forma sokar.
 • Esnekliğiniz artar.
 • Kendinize güveniniz artar.
 • Yaratıcılığınızı geliştirirsiniz.
Neden Fenomen Dans Akademi?
Dans Gecesi ve Etkinlikler

Her hafta break dans kursu dans gecesi, yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılım, sosyal geziler ve aktiviteler.

%100 Öğrenme Garantisi

Break dans kursu sonunda öğrenemediğinizi düşünürseniz bir sonraki kursta ücretsiz kur tekrarı.

Katılım Sertifikası

Break dans kursu ve özel dans derslerine katılan dans severlerin tümüne katılım ve başarı sertifikaları.

Telafi İmkanı

Kaçırılan derslerin herhangi bir mazeret aranmaksızın bir sonraki break dans kursu sırasında telafisi.

Her Yerden Ulaşım

Şehrinizin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek merkezi bölgede break dans kursu Dans Akademi.

Dayanıklılığına Güvenen Herkes Piste! Break Dans Kursu Fenomen Dans Akademi!

Kendine has giyim tarzı ve müzikleri ile farklı bir kültür olan Break Dans, kıyafetlerindeki rahatlığı figürlerine de yansıtarak sizlere doğal ve özgürce dans etme olanağı sunuyor. Break dans kursları ile edindiğiniz kültürle uzun zincirler, şapkalar, büyük çerçeve gözlükler ve bol tişörtlerle sahnede mükemmel bir şov yapabiliyorsunuz.

Esneklik ve kıvraklığınıza bağlı olarak 6 – 8 ay içerisinde bir hayli ilerleme kaydeder ve dansınızı başarıyla yaparsınız. Özellikle erkekler için ideal bir dans türü olan Break Dance ile gücünüzü, dengenizi ve yeterliliğinizi gösterirsiniz.

Elinizi çabuk tutun ve Çukurova break dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Break Dans Kursuna Bakanlar Bu 3 Eğitimi De İncelediler!

Break dans kursu eğitimi alan ve bu sayfayı inceleyen öğrencilerimiz Salsa Kursu Tango kursu ve Düğün Dansı Kursu sayfasını da incelediler! Siz de erken kayıt fırsatından yararlanarak Fenomen Dans Akademi’den break dans eğitimi alabilirsiniz.

Çukurova Break dans kursu fiyatları ortalama 150 TL’dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir. Break dans kursu fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için kurs danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Break dansı başarıyla uygulamak ve sağlığınıza yönelik herhangi bir tehdit oluşturmamak için zeminin sizi engelleyecek unsurlar oluşturmamasına özen göstermelisiniz. Break dans nerede yapılır, nerede yapılmaz bilmelisiniz.

Özellikle çim, düz zemin, spor salonları, dans okulları gibi yerlerde break dansın zorlu figürlerini başarıyla gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Dans figürlerini uygulamadan önce vücudunuzu ısındırmanız da gerekmektedir. Break dans kursları sayesinde break dance yapabileceğiniz uygun zemin ve atmosfere kavuşursunuz. Böylece break dans tehlikeli mi sorunuz aklınızdan silinmiş olur.

Break dans kursu için kayıt yaptırmak isteyenlerin aklındaki en önemli soru break dans tehlikeli midir sorusudur. Dansın belirli programlara ve göre gerçekleştirilmesi, risk faktörlerini ortadan kaldırmaktadır. Sokakta yapılan dans için zeminin vücudunuza zarar vermeyecek özellikte olması gerekmektedir. Break dansın uygulanması öncesinde dirseklik ve dizlik kullanımı tavsiye edilmektedir.

Break dans kurslarının en önemli avantajlarından biri de sizlere sağlanan profesyonel zemin olanaklarıdır. Bu sayede baş, kol, diz ve sırt bölgesine yönelik zararlar en aza indirebilmektedir. Break dans hareketleri için uygun ortam sağlanmış olmaktadır.

Genellikle dirsek ve bilek ağrılarının yaygın olarak görüldüğü break dans figürleri öncesinde eklem ve kasların daha rahat hareket edebilmesi için vücudun ısındırılması gerekebilmektedir. Islak olmayan, çakıl ve taş gibi etmenleri barındırmayan zeminler break dans için uygundur. Adana Break dans kursları aracılığıyla profesyonel destek almanız en iyisidir.

Break dans hareketleri çok çeşitli ve özgündür. Kafa amudu, turtle, kopter, scor, ninety nine gibi başlıca hareketleri kapsayan dansın en kolay hareketleri içerisinde baby freze ve air baby gibi başlangıç uygulamaları yer almaktadır. Kol direncini arttırarak kafa ve ayak dengesini sağlayabilmeyi hedefleyen bu hareketlerde amaç vücudun dans için gerekli standartları yaratabilmesidir.

Ağırlığın her iki kola da eşit biçimde dağıtılması esasına dayanan başlangıç hareketleri içerisinde ayaklar yerden kesilmektedir. Özellikle break dansın gelişim aşamalarında uygulanan kafa kopter hareketi, dansçının profesyonelleşme yolunda atacağı ilk adımlardan biridir. Break dance hareketleri için Fenomen Dans Akademi dans kursu eğitmenlerinden bilgi alabilirsiniz.

Break dance kursu için erken yaşta kayıt olmak vücut yapısının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Ancak yine de break dance kursuna başlamak için belirli bir yaş sınırı koyulmaz.

Genellikle 10 ve 20 yaş arasında katılımcılardan oluşan break dance kursları, yaş gruplarına ya da kişisel yeteneklere göre öğrencilerini gruplamaktadır.

Flex adı verilen bu dans, vücudun ani ve keskin figürlerle hareketlendirilmesini ve esnekliğin ön plana çıkarılmasını amaç edinmiştir. Power hareketler için sağlam bir vücut endeksine sahip olmak şarttır. Estetik amaçlı yapılan figürlerde el ve ayak koordinasyonuna sahip olmak, teknik çalışmalara ağırlık vermek ve dansın kurallarına göre hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle fiziken güçlü olmayanların kurslara katılmaması sağlıklı olacaktır. Break dans kursu eğitmenleri konu hakkında detaylı bilgi vermektedir.

En Popüler Break Dance Videoları

En Çok Tercih Edilen Danslar –  Fenomen Dans Akademi Dans Kursu

Yorumlar

 • Bir kadının Break Dance yapması biraz garip karşılansa da gayet başarılı şekilde yaptığımı düşünüyorum. Dans Akademi eğitmenlerinin sabrını da göz önünde bulunduruyorum tabi. Hepsine teşekkürler. Break dans kursu önerim elbette dans akademi.

  Olcay Aslan
 • Hip hop ve Break Dance kurslarına aynı tarihlerde başladım. İkisini birlikte yapmak işimi kolaylaştırdı diyebilirim. Halen severek yaptığım bu iki dansı da sizlere öneririm. Hip hop kursu önerisi olarak da elbette dans akademi derim.

  Mert Ali Hilal
En İyi Çukurova Dans Kursu - Fenomen Dans Akademi
Türkiye’nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, uluslararası geçerlilikte ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Öğrencilerimiz Nerelerden Geliyor?

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumu nedeniyle de tercih edilen Dans Kursu Çukurova Dans Akademi, Adana’nın her semtindeki dans tutkunlarının uğrak noktasıdır. Çukurova dans kursunu tercih edenlerin geldiği lokasyonlar:

 • Yüzüncüyıl
 • Esentepe
 • Toros
 • Gökkuyu
 • Aladağ
 • Ceyhan
 • Karataş
 • Seyhan
 • Yüreğir
 • İmamoğlu

Çukurova dans kursu, Adana’nın her semtinden öğrencilerine eğitim vermektedir. Ev ya da iş yerinize yakın bir yerde, deneyimli eğitmenlerden ders almak isterseniz Dans Kursları Çukurova tam size göre!